Egri Élet

… mert ilyen az Egri Élet

BOCSKOROS BANDITA

Hölgyeim és uraim, figyelem! Alattomos betolakodót észleltünk városunkban, aki felbolygatja a lakók nyugalmát, és nyomában hűvös szél, eső, borongós felhők járnak. Eme gaz útonálló az Ősz nevet viseli, mely rendkívül megtévesztő, arra enged következtetni, hogy az illető lassú észjárású, lomha mozgású alak, ki lágy szellőt fúj reánk, és egy mozdulatától a levelek lehullanak a fákról. Ám ez a személy cseppet sem kedvesen tért be hozzánk, nemhogy üzenetet, de még figyelmeztető jeleket sem küldött nekünk az érkezéséről, hanem egyik pillanatról a másikra toppant be városunkba, mint aki azt hiszi, nincs jobb dolgunk, mint ülni a babérjainkon, rá várni, és kellő felkészüléssel fogadni őt. Váratlan érkezése azonban hidegzuhanyként ért minket, ahogy az őt kísérő hideg szél és lucskos idő is. A szerencsésebbeknek volt alkalmuk előszedni a meleg holmikat a szekrényeikből, akiknek viszont nem adatott meg ez a lehetőség, azok pórul jártak, és jól megfáztak a zord időben, melyet eme gonosz betolakodó hozott magával. Ezúton figyelmeztetjük a kedves lakosságot, hogy aki még nem tette meg, gyorsan vegye elő gardróbja mélyéről a meleg pulóvereket, kabátokat, sálat, kesztyűt, gumicsizmát, mivel az Ősz nem teketóriázik, rohamtempóban söpör végig városunkon, s nyomában eső, sár és megfázás jár. Ne feledjék, az Ősz várható távozása sem hoz magával megkönnyebbülést, helyét a komor, kegyetlen, mindenre elszánt Tél veszi majd át, aki szintén nem lesz velünk könyörületes, s az eddigi évek tapasztalatából kiindulva hónapokig tartó fagynak, didergésnek nézünk majd elébe.

kép forrása: www.szepnapom.hu

Szerző: Kosztadinovszki Szoraja Dalma

 

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.