Május végén lezárul egy közel hatéves időszak a Magyar Tenisz Szövetség életében: Lázár János bejelentette, hogy lemond az MTSZ elnöki tisztségéről. A döntésről levélben tájékoztatta a tagszervezeteket, mandátuma május 29-én ér véget, foglalta össze cikkében az economx.hu.
A politikus 2020 júliusában vette át a szövetség irányítását egy nehéz időszakban. Távozását indokolva kiemelte, hogy kezdetektől nem klasszikus sportvezetői szerepet szánt magának, hanem olyan átmeneti vezetőként tekintett a feladatra, akinek elsődleges célja a szervezet stabilizálása és a felmerült problémák rendezése volt.
Visszatekintésében hangsúlyozta: munkája során nem a korábbi időszakok átírására törekedett, hanem arra, hogy a szövetség működését fenntarthatóbb és átláthatóbb alapokra helyezze. Állítása szerint sikerült megteremteni a konszolidáció feltételeit, valamint olyan működési modellt kialakítani, amely ésszerűbb gazdálkodást tesz lehetővé.
Lázár szerint a legfontosabb változások közé tartozott, hogy a szövetség szakított a költséges nemzetközi versenyekre épülő gyakorlattal, miközben nagyobb figyelem és több forrás jutott az utánpótlás-nevelésre, illetve az amatőr tenisz támogatására.
A Magyar Tenisz Szövetség az MTI érdeklődésére megerősítette a lemondás tényét. A szervezet pénteken tartja rendes közgyűlését, amelyet egy tisztújító közgyűlés is követ majd, így hamarosan az is eldőlhet, ki veszi át a szövetség vezetését Lázár Jánostól.
Indexkép: 444.hu
