Mélyreható változások a MÁV-nál: vezetői menesztések és teljes szervezeti reform

Jelentős változások kezdődtek a MÁV csoport egyik kulcsszerepet betöltő társaságánál. A MÁV Szolgáltató Központ Zrt. élén új vezető veszi át az irányítást, miközben a vállalat működésének teljes újraszervezését is megkezdték.

A MÁV csoport tájékoztatása szerint Simon Enikőt nevezték ki a társaság vezérigazgatójává. Az új vezető több mint két évtizede, mintegy 23 éve dolgozik a vállalatnál, így jól ismeri annak működését és kihívásait. A kinevezésre azt követően került sor, hogy Bada Jánost felmentették tisztségéből.

A társaság működésével kapcsolatban komoly problémák merültek fel az elmúlt időszakban. A közlemény szerint a beszerzési, logisztikai és informatikai területeken felhalmozódott nehézségek miatt a MÁV Szolgáltató Központ már nem tudta megfelelő hatékonysággal támogatni a cégcsoport működését. A kialakult helyzet a tulajdonosok és a legfontosabb partnerek számára is jelentős kockázatokat hordozott.

A MÁV vezetése úgy ítélte meg, hogy az érintett felsővezetők nem tudtak érdemi megoldást találni a problémákra, ezért valamennyi érintett vezető azonnali hatállyal távozott pozíciójából. A döntés célja az volt, hogy semmi ne akadályozza a szervezet megújítását.

A vezetőváltás azonban csak az első lépés. A vállalatnál olyan átfogó reform indul, amelynek középpontjában az átláthatóbb működés, a költséghatékonyság és az ügyfélközpontú szemlélet áll. A tervek szerint a jövőben ezek az alapelvek határozzák majd meg a MÁV Szolgáltató Központ működését.

A közlekedési tárcánál eközben más területeken is vizsgálatok zajlanak. Vitézy Dávid korábbi nyilatkozata szerint több közlekedési beruházást is áttekintenek, mivel számos olyan ügy került a látókörükbe, amelyet rendkívül aggályosnak, sőt egyes esetekben akár bűncselekmény gyanúját felvetőnek tartanak.

A mostani személyi döntések és szervezeti változtatások azt jelzik, hogy a MÁV csoport vezetése mélyreható átalakulásokkal kívánja kezelni az elmúlt évek során felhalmozódott problémákat.