Áramszünetekre kell készülni több városban – Egert és több hevesi települést is érintenek a karbantartások

Az MVM előre tervezett hálózatkarbantartási munkálatai miatt a következő napokban országszerte számos településen szünetel majd az áramszolgáltatás. A kimaradások többsége csak néhány órát érint, ugyanakkor érdemes időben felkészülni, különösen a nyári hőség idején, amikor a folyamatos áramellátás kiemelten fontos.

Ma ezekben a településekben várható áramszünet

A szolgáltató tájékoztatása szerint a mai napon az alábbi helyszíneken végeznek munkálatokat:

  • Hernád – 08:00–17:00
  • Solt – 07:30–15:30
  • Pálmonostora – 07:30–15:30
  • Felgyő – 08:00–16:00
  • Kevermes – 08:00–20:00
  • Apátfalva – 08:00–16:00
  • Baja – 08:30–09:30 és 16:00–18:00
  • Hódmezővásárhely – 08:00–16:00
  • Balástya – 08:00–17:30
  • Szeged – 08:00–16:30
  • Bordány – 08:00–16:30
  • Forráskút – 08:00–16:00

Apátfalván ráadásul nem csak egyetlen alkalommal lesz szükség karbantartásra: hétfőn, csütörtökön és pénteken is számítani kell időszakos áramszünetre.

Heves vármegyében is több települést érintenek a munkálatok

Nem marad ki Heves vármegye sem, ahol a következő napokban több városban és községben végeznek hálózatfejlesztési, illetve karbantartási munkákat.

Az MVM ütemezése szerint az alábbi településeken várhatók áramszünetek:

  • Gyöngyös – augusztus 3-án és 7-én
  • Parádsasvár – augusztus 3-án és 7-én
  • Verpelét – augusztus 4-én és 6-án
  • Lőrinci – augusztus 5-én
  • Zagyvaszántó – augusztus 5-én
  • Szűcsi – augusztus 3-án, 6-án és 10-én
  • Eger – augusztus 7-én

A legtöbb helyszínen a munkálatok reggel 7:30 és délután 16:00 óra között zajlanak, de előfordulnak rövidebb, néhány órás szolgáltatáskiesések is.

Egerben pénteken több utcát is érint az áramszünet

Egerben 2026. augusztus 7-én, pénteken 8:00 és 14:00 óra között végeznek tervezett hálózatkarbantartást. A munkák miatt több városrészben is szünetel majd az áramszolgáltatás.

Az érintett utcák között szerepel:

  • Bajza József utca
  • Csákósor utca
  • Ív utca
  • Kádas Géza utca
  • Károlyi Mihály utca
  • Lájer Dezső utca
  • Meder utca
  • Mocsáry Lajos utca
  • Patakpart utca
  • Sas utca
  • Tinódi Sebestyén utca és tér
  • Zúgó utca

A szolgáltatás emellett több helyrajzi számon nyilvántartott ingatlanon is szünetelni fog.

Nem minden ingatlant érint a kimaradás

Fontos tudni, hogy az áramszünetek nem feltétlenül terjednek ki egy-egy utca teljes hosszára. Sok esetben csak meghatározott házszámok vagy ingatlanok érintettek, ezért az MVM azt javasolja, hogy mindenki ellenőrizze a saját címét a szolgáltató részletes listájában.

A vállalat hangsúlyozza, hogy a tervezett karbantartások a villamosenergia-hálózat biztonságos és megbízható működését szolgálják. A lakosokat arra kérik, hogy az áramszünetek idejére készüljenek fel, és szükség esetén gondoskodjanak az elektromos eszközök megfelelő védelméről.

Indexkép: depositphotos