A Heves Megyei Vízmű Zrt. 2026. május 26-án (kedden) a Kolozsvári utcában ivóvízhálózati rekonstrukciós munkálatokba kezd, mely során 642fm hosszban újítják meg az elöregedett ivóvíz gerincvezetéket, 43 db bekötővezetéket és 5 tűzcsapot cserélnek, tájékoztatott Eger Város Hivatalos Közösségi Oldalán.
A munkák várható befejezése: 2026. július közepe.
A munkavégzés során több helyszínen fel kell bontani az útburkolatot, valamint a kapubejárókat, időszakos vízhiány, nyomáscsökkenés várható, melyről az érintett felhasználókat előzetesen értesítik.
Az ideiglenes ivóvízellátást lajttal biztosítják.
Továbbá: a Társaságbaz ivóvízhálózat biztonságos üzemeltethetősége érdekében éjszakai ellenőrzést, mérést végez Egerben a “Felnémet-Nyugat” városrészben 2026. május 26-án (kedden) 23:00 óra és 2026. május 27-én (szerdán) 5:00 óra között.
A fenti időszakban nyomáscsökkenés, vízhiány fordulhat elő a Szarvaskői út, Egri út páratlan oldala, Borsod, Béke, Sólyom, Tölgy, Csalogány, Kisdelelő, Pirittyó, Cinca, Felvégi, Kovács Jakab, Alvégi utcák által határolt területen.
Indexkép: illusztráció, depositphotos
